НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД, КУПА ЗА НАЙ-ДОБЪР СЪСТЕЗАТЕЛ И 30 МЕДАЛА ЗА ОТБОРА НА НСК ОЛИМП


„НСК Олимп“ се завърна от Международния турнир по плуване Burgas Swimming Open с подобрен национален рекорд на Алекс Стойнов, награда за най-добър състезател на Виктор Пехливанян, три отборни купи
за първи места във възрастови групи „ Весел делфин“ при момчета и момичета и „Юноши младша“, 30 медала, от които 13 златни, 9 сребърни и 8 бронзови медала.
Състезанието се проведе на Парк Арена ОЗК, където от петък до неделя малки и големи плувци създадоха зрелищна атмосфера, която допринесе за реализирането на лични постижения в отделните дисциплини. Можем да кажем, че надпреварата премина стегнато, организацията и съдийският състав бяха на ниво, а също така отчитаме и безупречни стартове, в които нямахме декласирани състезатели в отделните възрасти.
Ето и отличниците:
– Алекс Стойнов 2006
2-ро място на 50 гръб с време 28.22
1-во място на 100 кроул с време 54:27
1-во място на 50 кроул с време 24.27 – Нов Национален рекорд за Юноши младша
1-во място на 100 съчетано с време 1:01.51
– Виктор Пехливанян 2011 – Награда за най-добър състезател за 2010/2011г.
1-во място на 100 кроул с време 1:13.84
1-во място на 100 бътерфлай с време 1:20.92
1-во място на 50 бътерфлай с време 34.59
3-то място на 100 съчетано с време 1:24.57
– Виктор Минков 2009
3-то място на 200 кроул с време 2:22.92
1-во място на 100 бътерфлай с време 1:10.44
– Бранимир Павлов 2007
3-то място на 100 гръб с време 1:05.43
– Симона Иванова 2009
2-ро място на 200 кроул с време 2:14.35
2-ро място на 100 кроул с време 1:03.31
2-ро място на 50 кроул с време 29.54
1-во място на 100 съчетано с време 1:13.48
– Борис Колев 2006
3-то място на 50 гръб с време 28.48
– Никола Николов 2010
2-ро място на 100 бруст с време 1:35.02
2-ро място на 100 гръб с време 1:23.70
– Даниел Бурджиев 2011
1-во място на 50 кроул с време 33.18
1-во място на 100 гръб с време 1:22.80
1-во място на 100 съчетано с време 1:24.18
– Александър Николов 2009
1-во място на 200 бруст с време 2:52.06
– Карина Митрова 2011
2-ро място на 100 кроул с време 1:16.54
3-то място на 100 бътерфлай с време 1:32.52
3-то място на 50 бътерфлай с време 40.09
1-во място на 100 съчетано с време 1:28.63
– Андреа Николова 2010
2-ро място на 100 бруст с време 1:38.66
3-то място на 50 бруст с време 46.93
3-то място на 50 кроул с време 35.32
– Дара Златева 2010
2-ро място на 100 съчетано с време 1:28.83
Поздравления и за останалите участници: Жанна Дочкова, Йоана Костова, Александър Илиев, Никола Петров, Елена Симеонова, Валерия Георгиева, Чавдар Иванов, Георги Еленков, Мариела Тикова, Полина Станолова, Яна Ангелова, Емил Раковски.
Благодарности към организаторите, и всички родители, които ни подкрепиха и бяха до нас през тези дни изпълнени с емоции.